ile zarabia operator koparki

Operatorem koparki może zostać osoba, która ukończyła 18 rok życia. Przed podjęciem pracy musi przejść odpowiednie szkolenia, które takiej osobie dadzą specjalne kwalifikacje do pracy na koparce. Operator koparki musi jednak cechować się bardzo dobrą formą fizyczną i odpowiednim stanem zdrowia.

Rozpoczynając swoją przygodę z pracą na jakiejkolwiek koparce, przyszły pracownik musi najpierw udać się do lekarza, by uzyskać od niego specjalne zaświadczenia czy akurat on kwalifikuje się do tego rodzaju pracy. Jest kilka rodzai kaparek i przyszły operator koparki musi być wyszkolony na dany rodzaj tego sprzętu. Zawód operatora koparki aktualnie jest zawodem postrzeganym jako zawód przyszłościowy, bowiem jest wciąż wiele budów i różnego rodzaju inwestycji, które takich pracowników potrzebują.

Ile zarabia operator koparki i czy ma jakieś dodatkowe profity z racji wykonywanej pracy?

Wszystko zależy od solidności danej osoby. Zarobki takiego operatora to kwoty od 3500 zł do 4000 złotych brutto. Im bardziej osoba jest znana na rynku, ma większe doświadczenie i bardziej jest ceniona tym więcej zarobi. Praca operatora koparki to bardzo ciężka praca, czasami w złych warunkach atmosferycznych, praca na zewnątrz, nierzadko praca powyżej 8 godzin dziennie. Operatora koparki nadzoruje brygadzista i on też ma możliwość nagradzania takiego operatora określonymi premiami.

operator koparki

Wszystko zależy też jaka firma zatrudnia danego operatora koparki, niektóre firmy płacą mniej inne więcej jednak faktem jest, że doświadczony i solidny pracownik może na rękę otrzymać nawet powyżej 4000 złotych netto. Firmy duże, bardzo znane płacą swoim pracownikom również więcej aniżeli firmy małe i mało znane. Zarobki operatora koparki mogą więc być na poziomie od 3000 złotych aż do powyżej 4000 złotych netto. Każdy operator koparki pracuje w warunkach trudnych.

Są koparki przedsiębierne, które wykonują wykopy stojąc na dnie danego wykopu, koparki podsiębierne, które nie zjeżdżają na dno wykopu, koparki zbierakowe, które służą do wykonywania bardzo głębokich wykopów i koparki chwytakowe, służące do robienia wykopów na dnie rzek czy zbiorników wodnych. Do każdego rodzaju koparki dany operator musi mieć odpowiednie kwalifikacje jak również w takich warunkach w jakich pracują koparki musi pracować i operator.

Dlatego też ważny jest jego stan zdrowia i doskonałe jego forma fizyczna. Operatorzy koparek mogą cały czas się szkolić i otrzymywać z czasem uprawnienia na różnego rodzaju koparki. Wtedy mają możliwość zarobienia jeszcze większej ilości pieniędzy ponieważ na jednej budowie czy jednej inwestycji jeden operator może obsługiwać, w zależności od potrzeb, kilka rodzai koparek.

Prawo jazdy kategorii B nie jest wymagane jednak czasami może ono być pomocne. Decydując się na pracę jako operator koparki trzeba ukończyć jeden z następujących kursów:
– kurs operatora koparek jednonaczyniowych,
– kurs operatora ładowarek jednonaczyniowych,
– kurs operatora ładowarko – koparki.

koparka

Już zapisując się na dany kurs trzeba przedstawić odpowiednie zaświadczenia lekarskie. Warto jednak jest dodać, że praca jako operator koparki jest pracą bardzo odpowiedzialną i całkowicie pozbawioną jakiegokolwiek pośpiechu. Operator bardzo często kopie w gruncie, w którym mogą znajdować się różnego rodzaju niewiadome. Ponadto operowanie koparką to praca bardzo precyzyjna, dlatego też najczęściej w tym zawodzie znajdują pracę osoby spostrzegawcze, spokojne i charakteryzujące się płynnością ruchów.

Ruchome elementy koparki muszą być prowadzone dobrą ręką, ponieważ łatwo jest koparkę uszkodzić.
Praca na koparce daje duże możliwości zarobku, jak i pewność zatrudnienia. Koparki potrzebne są na budowach, przy różnego rodzaju inwestycjach, w składach węglowych przy załadunkach i rozładunkach czy w wielu obiektach budowlanych. Jednak by dobrze zarabiać w tym fachu nie wystarczy być tylko operatorem koparki trzeba dodatkowo być bardzo dobrym operatorem, odpowiedzialnym pracownikiem i niezwykle profesjonalnym. Wtedy jest się cenionym i znanym pracownikiem na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here