Jak dbać o bransoletki na rękę?

0
756

Aby zachować na dłużej piękny wygląd swojej biżuterii, dbaj o nią codziennie. Szczególną opieką otocz takie elementy, które często zakładasz i zdejmujesz oraz które mają kontakt z wieloma czynnikami zewnętrznymi. Przykładem są bransoletki na rękę, które dotykają odzieży, blatu biurka podczas pracy lub mogą mieć kontakt z wodą podczas mycia rąk. Jak sprawić, aby to wszystko nie wpływało negatywnie na ich stan?

Przechowuj odpowiednio swoje bransoletki

Swoją biżuterię, nie tylko bransoletki na rękę, przechowuj w szczelnie zamkniętych pudełeczkach lub szkatułkach. Możesz wykorzystać także zwykłe woreczki strunowe albo papier, w który zawiniesz drobne elementy. Najważniejsze jest to, żeby nie miała do nich dostępu wilgoć. Powinny mieć swoje suche, czyste miejsce. 

Nie przechowuj więc biżuterii w łazience i ściągaj ją przed każdą kąpielą. Spowolnisz w ten sposób naturalny proces czernienia, który ma często miejsce w przypadku srebrnych bransoletek. Złoto z kolei nie będzie śniedziało ani traciło swojego naturalnego blasku.

Jak wyczyścić bransoletki na rękę ze srebra i złota?

Jeśli dojdzie już do czernienia albo chcesz po prostu odświeżyć swoje srebrne lub złote bransoletki na rękę, możesz zrobić to specjalnym płynem albo domowymi sposobami. Na przykład wymoczyć je w wodzie z sodą oczyszczoną lub octem. Aby zachować blask biżuterii, możesz także wetrzeć w nią miękką szczoteczką pastę do zębów lub popiół papierosowy.

By odświeżyć swoje bransoletki na rękę, wrzuć je do pralki na program prania w 30-40 stopniach. Pamiętaj jednak, aby włożyć je do specjalnego woreczka albo rajstopy i dobrze ją zawiązać. W ten sposób biżuteria będzie bezpieczna i znikną z niej kurz oraz inne zanieczyszczenia.

Jeśli zależy Ci na tym, aby bransoletki na rękę ze srebra i złota miały doskonały błysk, używaj regularnie specjalnej szmatki i poleruj je delikatnie. Zetrzesz w ten sposób ciemną warstwę zanieczyszczeń i otrzymasz wysoki połysk biżuterii.

Noś z głową swoje bransoletki na rękę

Bransoletki na rękę są szczególnie narażone na zniszczenia. Pamiętaj o tym, by zdejmować je zawsze przed snem, co pozwoli uniknąć zerwań cienkich łańcuszków. Jeśli nosisz biżuterię z rzemieni, uważaj na nią podczas mycia rąk. Każdy element, niezależnie od materiału, zawsze zdejmuj przed kąpielą czy wizytą na basenie.

Jeśli używasz perfum i masz nawyk psikania nimi nadgarstków, unikaj tego, kiedy masz na sobie bransoletki na rękę. Alkohol zawarty w wodach perfumowanych i toaletowych szkodzi biżuterii i może sprawić, że będzie się szybciej niszczyć. Zakładaj więc biżuterię już po użyciu perfum lub skieruj je na inne miejsca.

Stosując powyższe zasady, możesz w prosty sposób zadbać o swoje bransoletki na rękę, ale także bez przeszkód wykorzystać je do innych elementów biżuterii, takich jak pierścionki, naszyjniki czy kolczyki. Pamiętaj, że najważniejsze jest regularne czyszczenie biżuterii, by nie dopuścić do większych zabrudzeń. Oprócz tego przeznacz na nią konkretne miejsce i zdejmuj ją do snu, a będzie Ci długo służyła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here