jaki kolor pasuje do szarego

Jaki kolor pasuje do szarego? Szary kolor jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się w połączeniu z każdym kolorem. Natomiast, jeśli nie masz wizji, jak go wykorzystać to wskażemy Ci, z czym możesz go połączyć! Podpowiemy, jak łączyć kolor szary, w szczególności we wnętrzach domu oraz, jak ubierać się na szaro. Przeczytaj koniecznie ten krótki artykuł, aby dowiedzieć się, w jakich sytuacjach życiowych warto wykorzystać szary kolor.

Kolor szary jest uniwersalny! To jego z głównych zalet, niezależnie od wnętrza, zawsze pasuje idealnie. Podzieliliśmy kolor szary na to, gdzie sprawdzi się jednak najlepiej! Zaczynamy od wnętrz w domu, a później damy propozycje wykorzystania koloru szarego w stylizacji.

Pomysł 1. Kolor szary w połączeniu z białym, czarnym
Zdecydowanie kolor szary wpisuje się w nowoczesny, skandynawski styl. Od kilku lat jest chętnie stosowany we wnętrzach domu! Świetnie pasuje w połączeniu z kolorem białym i elementami w kolorze czarnym. Sprawdza się w szczególności w pokojach o dużej powierzchni. Wówczas przestrzeń wydaję się większa, niż jest! Takie lekkie złudzenie optyczne – można tak o tym powiedzieć. Kolor szary może być zastosowany jako farba do ścian w salonie lub sypialni! Natomiast warto wtedy wybrać szary w jasnym odcieniu. Jeśli chodzi o meble (na przykład narożnik, sofę) w salonie również mogą być w szarej kolorystyce, szczególnie o ciemniejszym natężeniu. Całość będzie wyglądać nowocześnie i stylowo! Dodatkowo meble (szafy, stoliki) będą świetnie wyglądać w białym lub czarnym kolorze.

ubrania

Pomysł 2. Kolor szary w połączeniu z różowym
Takie połączenie kolorystycznie zdecydowanie sprawdzi się w pokoju dziecka – dziewczynki. Delikatny szary kolor wprowadzi lekki spokój do pokoju z różowym kolorem. Sprawdzi się idealnie jako część dekoracji, na przykład w postaci girland, banerów, mebli, lamp dla dzieci. Najlepiej, jakby ściany były w białym kolorze. Wtedy kolor szary będzie bardziej podkreślony i widoczny.

Pomysł 3. Kolor szary w połączeniu z brązowym
Kolor brązowy zdecydowanie ociepla wnętrze. Natomiast, jeśli nie chcesz, aby był na tyle wyrazisty, warto zastosować szary kolor na ścianach! Wprowadzi to zdecydowanie równowagę w aranżacji wnętrza. Dodatkowo wzbogacić możesz pomieszczenie o czarne lub ciemnoszare dodatki! Zdecydowanie będą pasować wazony i świece w ciemnej kolorystyce – koniecznie w dużej ilości, o różnych rozmiarach i odcieniach!

Pomysł 4. Kolor szary w połączeniu z czerwonym
Lekkie szaleństwo kolorystyczne nikomu nie zaszkodziło. Kolor czerwony należy do zdecydowanie wyrazistych odcieni. Prawda? Warto wprowadzić delikatną równowagę dodając spokojny kolor szary, na przykład jako farbę na ścianach. Kolor czerwony zdecydowanie pasuje na święta bożonarodzeniowe. Czerwień zatem będzie pasować jako dodatek, w postaci na przykład zasłon, obrusów, wazonów i świec. Czerwony kolor ociepli na pewno wnętrze i wprowadzi świąteczną atmosferę.

Pomysł 5. Kolor szary w stylizacji – codzienny outfit
Każdy lubi wygodny ubiór. Sprawdzą się tutaj koniecznie dresy: bluza i spodnie dresowe. Super wyglądają, gdy są w tym samym odcieniu szarości! Do tego można dobrać buty sportowe w białym kolorze. Tak powstał gotowy outfit do sklepu, wyjazd i szkoły. Proste połączenie może być bardzo efektowne.

zestaw ubrań

Pomysł 6. Kolor szary w stylizacji – elegancki outfit
Każdy w swojej szafie powinien mieć szare ubranie, ponieważ jest to bardzo uniwersalny kolor. Szary kolor zdecydowanie nie rzuca się mocno w oczy, dlatego świetnie nadaje się, jako kolor w eleganckich stylizacjach np. do pracy. Szara sukienka to świetny pomysł! Natomiast warto wzbogacić wówczas outfit o coś w bardziej żywiołowym kolorze. Może warto dobrać do tego czerwone szpilki? W ostatnim czasie modne są garnitury męskie w szarym kolorze. Zdecydowanie często wybierane są te z motywem kraty, która jest w czarno-białym kolorze.
Jak widać, pomysłów na wykorzystanie szarego koloru z innymi barwami jest proste. W zależności od tego na czym nam zależy, z łatwością można urządzić wnętrze domu, czy stylizację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here