jaki laptop do 3000

Zazwyczaj, kiedy wybieramy się do sklepu na większe zakupy i w planach mamy zakup sprzętu elektronicznego, zakładamy, że sprzęt ten posłuży nam jak najdłużej – najlepiej przez kilka lat, nawet po upływie czasu gwarancji. W wielu przypadkach dzieje się właśnie tak. Jeśli bowiem dbamy o nasze urządzenie, istnieją duże szanse, że nie będziemy go musieli wymieniać przez okres nawet 4-5 lat. Rekordziści potrafią nawet używać tego samego komputera przez około dziesięć lat!

Trochę inaczej rzecz ma się z telefonami komórkowymi, a raczej smartfonami, które coraz częściej i coraz chętniej wymieniamy już w rok lub dwa po zakupie poprzedniego aparatu telefonicznego. Skupmy się jednak na komputerach. Niezależnie od tego, czy jest to pecet, czy też lekki, przenośny komputer osobisty, czyli laptop. Komputery to bowiem sprzęt, który kojarzy się wielu z nas jako sprzęt kupowany na dłuższy czas. Wszystko zależy zresztą również od tego, w jakim celu komputer kupujemy – czy ma nam on służyć do pracy, rozrywki, przeglądania wiadomości i poczty raz na jakiś czas, a może do gamingu?

Każdy użytkownik posiada nieco inne potrzeby, a więc też inne wymagania. Niektórzy nie czują wręcz potrzeby korzystania z klasycznego komputera, ponieważ ich kieszonkowe urządzenie w zupełności im wystarczy. Telefon z ciągłym dostępem do internetu stał się dla mnóstwa osób do tego stopnia wygodny, że nie czują one w ogóle potrzeby używania, a nawet posiadania komputera! Fakt ten może dziwić, ale czy szokować? Niekoniecznie.

laptop

Komputery są dość szybko wypierane przez smartfony

Te kompaktowe urządzenia możemy w końcu schować do kieszeni i używać ich w dowolnym momencie. Nie zawsze mamy tę możliwość z komputerem, nawet, jeśli jest to zgrabny i niewielki laptop. Zatem ludzie, którzy nie pracują na komputerze i nie potrzebują specyficznego oprogramowania, z łatwością rezygnują z posiadania komputera, na rzecz posiadania często flagowego telefonu, który umożliwi im wykonywanie większości – nawet trudnych – operacji. Co jednak z osobami, które nie wyobrażają sobie rezygnacji z pracy na komputerze i szukają aktualnie sprzętu, który zapewni im płynną pracę przez kilka najbliższych lat? Wszystko zależy od tego, jakim typem użytkownika jest osoba poszukująca osobistego komputera, oraz do czego tak naprawdę zamierza wykorzystywać ten sprzęt.

Niezmiernie ważna jest również kwota, jaką jest w stanie przeznaczyć na nowe urządzenie. Można zastanawiać się bardzo długo, jaki laptop do 3000 złotych kupić, ale równie długo myśleć nad komputerem za około 2000 złotych, który nie odbiega znacznie parametrami od droższej propozycji. Komputer dla gamerów to już z kolei zupełnie inna historia – te potrafią kosztować nawet od 5-6 tysięcy złotych wzwyż, a są to ceny startowe, jak za tego typu sprzęt. Warto zatem na samym początku rozważyć, jakim użytkownikiem jest osoba kupująca komputer, ponieważ może się okazać, że zupełnie wystarczającym dla niej sprzętem będzie laptop już za około 1500 złotych.

laptop do 3000

Różni ludzie w różny sposób korzystają na co dzień z komputera, więc najlepiej byłoby usiąść i zastanowić się nad tym, być może również zapisać sobie na kartce ogólne założenia dotyczące wymagań lub konkretnej specyfikacji technicznej urządzenia. Następnie dopisać do tego budżet, jaki przeznaczony jest na ten cel, aby znacząco ułatwić sobie realizację zadania. Może się okazać, że taka „wizualizacja” na papierze pokaże, z czego kupujący może tak naprawdę zrezygnować, a co stanowi priorytet, podczas wyboru nowego laptopa.

Zakup komputera osobistego nie należy wcale do rzeczy łatwych, dlatego czasami tak prosta rzecz, jak rozpisanie wszystkiego i zobaczenie na własne oczy konkretów, może pomóc. Często najważniejszym czynnikiem dla jednych jest cena, za to dla innych może nim być konkretny parametr urządzenia, bez którego jego zakup nie będzie miał w ogóle sensu. Ustalenie zatem najważniejszych cech oraz budżetu, w którym musi mieścić się cena komputera, jest najważniejszą z czynności przed udaniem się na zakupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here