Laser ClearLift

Przebarwienia na skórze twarzy lub ciała to zmora wielu kobiet i mężczyzn – jak radzić sobie z tym defektem estetycznym?

W opinii ekspertów z Bieńkowscy  Clinic w Bydgoszczy skuteczną metodą usuwania przebarwień jest laseroterapia ClearLift. W czym tkwi sekret rewolucyjnego zabiegu usuwania przebarwień laserem?

Spis treści:

  • Piękna skóra od zaraz – skąd się biorą przebarwienia?
  • Laser frakcyjny Q-Switch Clearlift – usuwa przebarwienia i odmładza skórę
  • Usuwanie przebarwień skóry laserem ClearLift – jak wygląda zabieg?
  • Przeciwwskazania do usuwania przebarwień ClearLift

Piękna skóra od zaraz – skąd się biorą przebarwienia?

Zanim omówimy usuwanie przebarwień za pomocą lasera ClearLift, warto wspomnieć, dlaczego tego typu zmiany pojawiają się na skórze? Istnieje wiele różnych przyczyn zaburzenia funkcjonowania melanocytów – tj. komórek pigmentacyjnych skóry odpowiedzialnych za powstawanie szpecących przebarwień. Pojawienie się brązowych plam może mieć związek z nadmierną ekspozycją na działanie słońca i brakiem stosowania odpowiedniej ochrony w postaci kremów z filtrami przeciw promieniowaniu UVA oraz UVB. Z przebarwieniami borykają się nie tylko osoby, które przesadzają z opalaniem, ale też kobiety w ciąży, panie w okresie okołomenopauzalnym oraz stosujące hormonalną terapię zastępczą. Przebarwienia skórne mogą pojawić się także po stosowaniu niektórych leków i ziół (np. dziurawca) lub w wyniku zmian zapalnych skóry (np. trądziku). Do rozwoju przebarwień mogą przyczynić się również choroby wątroby, niedoczynność nadnerczy lub nadczynność tarczycy.

Laser frakcyjny Q-Switch ClearLift – usuwa przebarwienia i odmładza skórę

Usuwanie przebarwień laserem ClearLift pozwala przywrócić skórze jednolity koloryt bez bólu i długiej rekonwalescencji. Ten wszechstronny, zaawansowany technologicznie laser nadaje się nie tylko do usuwania przebarwień, ale też likwiduje zmarszczki, rozstępy, blizny, wiotkość skóry, obkurcza nadmiernie poszerzone pory. Laser pomaga również zniwelować skutki fotostarzenia i poprawia owal twarzy. ClearLift w bezpieczny i skuteczny sposób pobudza produkcję kolagenu, przywracając skórze jędrność oraz młodzieńczy blask. 

Usuwanie przebarwień skóry laserem ClearLift – jak wygląda zabieg?

Na czym polega zabieg usuwania przebarwień laserem ClearLift? Urządzenie wykorzystuje innowacyjną technologię bardzo krótkiego impulsu o wysokiej energii (laser jest bezpieczny dla wszystkich fototypów skóry). Frakcyjna technika działania pozwala uniknąć uszkodzeń zewnętrznej warstwy skóry, redukując skutecznie przebarwienia o różnym pochodzeniu. Zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia – jest bezbolesny, nie wiąże się też z okresem rekonwalescencji, możemy od razu wrócić do swoich codziennych aktywności. Co ważne, może być wykonany o każdej porze roku. 

Jeśli chodzi o zalecenia pozabiegowe, wskazane jest intensywne nawilżanie skóry oraz stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (kremy z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF 50). Dla uzyskania optymalnych efektów, zwykle należy poddać się 3-5 sesjom zabiegowym, wykonywanym w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Przeciwwskazania do usuwania przebarwień ClearLift

Oczywiście nie każdy może skorzystać z usuwania przebarwień za pomocą lasera ClearLift – tak, jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej, również i tutaj istnieje kilka wyraźnych przeciwwskazań, a są to m.in.:

  • świeża opalenizna,
  • terapia retinoidami,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • aktywne infekcje skóry w obszarze zabiegowym,
  • choroba nowotworowa,
  • ciężkie choroby ogólnoustrojowe (np. niewydolność nerek,  nieustabilizowana cukrzyca, choroba niedokrwienna serca).

Usuwanie przebarwień laserem ClearLift to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą przywrócić skórze jednolity koloryt, a przy okazji poprawić jej gęstość oraz jędrność (zwiększyć produkcję nowego kolagenu i elastyny) oraz pozbyć się zmarszczek. 

Jeśli masz kompleksy z powodu przebarwień na skórze, zastanawiasz się nad laseroterapią ClearLift – więcej informacji na temat procedury zabiegowej znajdziesz na stronie internetowej: https://bienkowscyclinic.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here