Pasemka na siwe włosy

0
2148

Każdy chciałby zamaskować przed światem swoje pierwsze oznaki starości. Nikt nie chce przecież pokazywać innym, ile w rzeczywistości ma lat – ludzie wolą sprytnie ukrywać takie informacje i wszelkiego rodzaju oznaki, które mogłyby o tym mówić. Szczególnie duży problem mają z tą kwestią kobiety, które nierzadko wstydzą się swojego wieku i wolą oszukiwać, gdy zostaną zapytane o to, ile tak naprawdę mają lat. Dla nich farbowanie jest jedynym sposobem na zamaskowanie tego rodzaju mankamentów. Niektóre panie już w czasie młodości decydują się na zmianę barwy swoich włosów, jednak wtedy robią to w innym celu – pragną eksperymentować ze swoim wyglądem zewnętrznym, uzyskać bardziej oryginalną prezencję, aby wyróżnić się z tłumu bądź wydobyć ze swojego naturalnego odcienia większą głębię. Później powody się zmieniają i włosy farbuje się głównie po to, aby ukryć pierwsze siwe kosmyki. Czy zatem pasemka na siwe włosy poradzą sobie z tym zadaniem? Czy warto się na nie zdecydować, czy może jednak lepiej zafarbować całe włosy albo po prostu pogodzić się z upływem czasu i przyzwyczaić się do swojego nowego wyglądu?

Jedną z najgorszych rzeczy, jaką w takiej sytuacji można zrobić, jest wyrywanie tych pierwszych pojedynczych siwych kosmyków. Nikt nie powinien postępować w taki sposób. A dlaczego? Ponieważ pasma prędzej czy później i tak odrosną, a siwych włosów będzie pojawiać się coraz więcej, czyli idąc tą drogą, trzeba by było pozbyć się ich na bieżąco, kończąc ostatecznie z pustymi plackami na głowie, które w żadnym wypadku nie wyglądałyby dobrze czy estetycznie.

Z siwizną można się też pogodzić. Wydaje się, że jest to najlepsze wyjście z sytuacji – zaakceptować zmiany zachodzące w wyglądzie, które są czymś jak najbardziej naturalnym, czymś, co dotyczy każdego człowieka. Oczywiście niektórzy ludzie siwieją szybciej, inni mogą z kolei pochwalić się kruczoczarnymi włosami nawet w wieku pięćdziesięciu czy sześćdziesięciu lat – genetyki nie da się oszukać, więc prędzej czy później zaczyna zbierać ona swoje żniwa. Ostatnio jednak można było zauważyć popularyzację nowego fryzjerskiego trendu. Siwe włosy stały się po prostu… modne! Niektóre kobiety, zwłaszcza te młode, zaczęły specjalnie farbować swoje włosy na siwy odcień, byleby tylko dostosować się do obowiązujących w tym momencie trendów i zapewnić sobie oryginalny, bardzo artystyczny wygląd. Włosy naumyślnie zafarbowane będą wyglądać jednak inaczej od tych, które posiwieją w sposób naturalny. Inaczej też prezentuje się dwudziestolatka ze srebrzystymi pasmami, a inaczej pięćdziesięciolatka czy sześćdziesięciolatka.

Jeżeli więc kobieta w dojrzałym wieku chciałaby mimo wszystko zamaskować te swoje pierwsze oznaki starości, dla niej pasemka na siwe włosy mogą być naprawdę wspaniałym rozwiązaniem. Nietrudno je stworzyć na głowie. Teoretycznie najlepiej byłoby skorzystać w tym celu z usług gabinetów fryzjerskich, ale jako że potrafią one kosztować cały majątek, równie dobrze można pomyśleć o przeprowadzeniu podobnego zabiegu w domowych warunkach. To naprawdę może się udać! Wystarczy dobrze się do wszystkiego przygotować. Najważniejszy jest zakup porządnej profesjonalnej farby, która będzie składać się z mocnego i intensywnego pigmentu. To właśnie on musi w końcu przykryć siwy kolor, który potrafi niestety prześwitywać przez farby o kiepskiej jakości. Najlepiej więc zainwestować w coś droższego, co pozwoli na uzyskanie optymalnych i estetycznych efektów. Pasemka na siwych włosach potrafią prezentować się naprawdę niesamowicie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here