Solidworks

Na rynku profesjonalnego projektowania i inżynierii wiele jest firm, które tworzą doskonałej jakości produkty dzięki innowacyjnemu podejściu. Same umiejętności i zapał to jednak nie wszystko, gdyż firmy potrzebują też nowoczesnego oprogramowania do tworzenia projektów, a jednym z najlepszych wyborów dla ambitnych przedsiębiorstw jest Solidworks.

Czym jest Solidworks?

Pakiet ten to oprogramowanie przeznaczone do zaawansowanego, profesjonalnego projektowania. Jest to program typu CAD, który funkcjonuje na rynku już od wielu lat, a można w nim tworzyć zarówno projekty w 3D, jak i w 2D.

Oprogramowanie to charakteryzuje się wieloma innowacyjnymi funkcjami, które pojawiają się w każdym kolejnym wydaniu i są ściśle dostosowane do realiów rynku, umożliwiając realizację najbardziej ambitnych pomysłów.

W przypadku Solidworks licencja występuje w wielu odmianach, a więc zróżnicowane są też ceny. Producent tego oprogramowania chce bowiem, by używały go nie tylko średnie i duże formy, ale także te najmniejsze. Obowiązująca na Solidworks licencja może więc dotyczyć jednego stanowiska komputerowego i pracować całkowicie w trybie offline, ale dostępne są też licencje przeznaczone do instalacji na wielu stanowiskach i użytkowania z poziomu formowej chmury, a więc i do pracy zespołowej.

Symulacje i inne warte wspomnienia funkcje

Solidworks to oprogramowanie, które nie tylko posiada możliwości w zakresie projektowania urządzeń, ale także pozwala dokładnie przetestować powstałe projekty dzięki niezwykle zaawansowanym funkcjom symulacji. Warto jednak tu wspomnieć, że często wymagają one sporej mocy obliczeniowej, jednak dla innowacyjnych firm nie powinno to być problemem, gdyż najczęściej dysponują one wystarczająco mocnymi komputerami, które będą w stanie wykorzystać pełen potencjał programu.

Dodatkowo Solidworks wyposażony jest też w funkcje raytracingu, czyli śledzenia promieni, dzięki czemu można stworzyć niezwykle realistyczne wizualizacje projektów.

Warto zapoznać się z tym programem, chcąc tworzyć doskonałe modele. Wiele dodatkowych funkcji, które umożliwiają sprawdzenie ewentualnych wad projektu i przygotowanie jego wiernych wizualizacji sprawiają, że jest to jeden z najlepszych pakietów na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here