czym pielęgnować skórę dziecka?

Prawidłowa pielęgnacja dziecka jest istotna nie tylko ze względu na jego zdrowie i właściwy rozwój, ale także dzięki niej dziecko będzie się dobrze czuło każdego dnia. Skóra dziecka jest bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia, w stosunku do skóry dorosłego. Dlatego kosmetyki dla dzieci, powinny być przede wszystkim delikatne, pozbawione substancji drażniących.

Skóra dziecięca powinna być traktowana jako skóra wrażliwa. Która jest skłonna do podrażnień i zaczerwienień, silnie reaguje na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Wymaga szczególnej opieki.

Jakie kosmetyki stosować u dzieci?

Zadaniem kosmetyków dla dzieci jest wzmocnienie bariery naskórkowej. Jeżeli bariera jest osłabiona, powoduje nadmierną utratę wody. Mają również łagodzić podrażnienia i zmniejszyć tarcie skóry dziecka o pieluszkę. Najlepszym wyborem są kosmetyki hipoalergiczne i takie, które są delikatne. Wybierając produkty zwróćmy uwagę na to, czy kosmetyki posiadają odpowiednie atesty. Najważniejsze są atesty Państwowego Zakładu Higieny, Instytutu Matki i Dziecka i Centrum Zdrowia Dziecka.

Kosmetyki dla dzieci

Skład kosmetyków dla dzieci ma znaczenie. Kosmetyki powinny być pozbawione takich substancji jak: parabeny, glikole, konserwanty, oleje mineralne, detergenty i silikony. Są to substancje drażniące, które mogą wywołać uczulenie u dziecka.
Składniki, których powinniśmy szukać to takie, które mają działanie łagodzącym podrażnienia.

Rodzaje kosmetyków dla dzieci

Małe dziecko nie potrzebuje zazwyczaj wielu kosmetyków. Które jednak są potrzebne?

Oliwka dla dzieci, gdy skóra dziecka jest przesuszona, oliwka sprawi że stanie się ona miękka, gładka i elastyczna.

Mleczko, ma właściwości nawilżające i ochronne. Najlepiej stosować je po kąpieli.

Mydło, powinno się składać ze składników, które łagodnie myją skórę dziecka. Ważne, żeby wybierać mydło o pH neutralnym, wtedy nie będzie wysuszało skóry dziecka.

Szampon, w pierwszych tygodniach życia dziecka jest zbędny. Później należy kupić taki, który będzie dostosowany do wieku dziecka.

Ochronny krem do twarzy, powinien być stosowany przed wyjściem na świeże powietrze. W sezonie letnim, krem do twarzy powinien mieć filtry przeciwsłoneczne. Zimą najlepiej chronić buzię dziecka, za pomocą kremu głęboko natłuszczającego.

Przeczytaj też: https://www.anjanka.pl/sztucce-dla-dzieci-i-niemowlat-jakie-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here