Zabawa z kotem

Kot potrzebuje zabawy, żeby zaspokoić instynkt łowiecki, utrzymać dobrą kondycję czy też spożytkować nadmiar energii. Dotyczy to zwłaszcza zwierzaków, które nie wychodzą z domu. Odpowiedzialny właściciel powinien zapewnić swojemu podopiecznemu dostęp do akcesoriów, którymi kot będzie mógł się bawić sam bądź z domownikami. Sprawdź, jakie zabawki mogą przypaść do gustu twojemu pupilowi.

Myszki

Wśród akcesoriów dla kota zdecydowanie nie może zabraknąć kultowej myszki. Taka zabawka jest zazwyczaj bardzo tania, co jest ważne w przypadku zwierzaków z tendencją do szybkiego niszczenia gadżetów. Mysz do zabawy z kotem może być po prostu pluszową maskotką. Warto jednak zwrócić uwagę na popularne modele ze sznurkiem czy też opcją nakręcenia. W ten sposób zabawka może poruszać się niczym prawdziwy gryzoń, co może pomóc zaspokoić naturalne potrzeby kota w kwestii polowania. Dodatkowo mysz może mieć dzwoneczek, który wzbudzi zainteresowanie pupila i ułatwi lokalizację gadżetu.

Wędki

Niepozorna wędka ma mnóstwo zalet i może mieć bardzo korzystny wpływ na kota. Przede wszystkim zachęca go do aktywności fizycznej, której pupil mieszkający w domu nie ma tak dużo jak zwierzak zmuszony do polowania. Zabawa z wędką, na której może być umieszczona pluszowa mysz, wąż, piórka czy też smakołyki powinna pomóc w utrzymaniu kota w dobrej kondycji i zaspokoić jego naturalny instynkt łowcy. To wszystko może przełożyć się m.in. na większy apetyt, prawidłowe trawienie i lepszy humor mruczącego czworonoga. Zabawka może pomóc również we wzmocnieniu więzi z właścicielem.

Tunele

Zdecydowana większość kotów uwielbia chować się czy też czaić się w kryjówce na swoją ofiarę. Z tego powodu warto mieć w domu rozkładany tunel z internetowego sklepu Aquaelzoo. Zwierzak na pewno będzie zachwycony szeleszczącą tubą, która może uatrakcyjnić zabawę z pupilem. Właściciel może przykładowo umieścić wewnątrz tunelu przysmaki bądź zabawki. Świetnym sposobem na zaspokojenie potrzeb związanych z polowaniem może być pokazanie kotu wędki bądź myszki, gdy zwierzak będzie znajdować się wewnątrz tuby służącej za kryjówkę przed atakiem.

Lasery

Wskaźniki laserowe wywołują sporo kontrowersji wśród specjalistów od kotów. Głównym zarzutem jest frustracja, którą powoduje brak możliwości złapania czerwonego światełka. Umiejętnie wykorzystana zabawka z bezpiecznym laserem może jednak mieć dobry wpływ na pupila. Przede wszystkim należy zapewnić mu też inne zabawki, które zaspokoją instynkt drapieżcy i pozwolą na przeprowadzenie polowania zakończonego złapaniem “ofiary”.

Zabawki z kocimiętką

W ofercie sklepów zoologicznych czeka wiele zabawek, w których można umieścić kocimiętkę. Takie gadżety mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, ponieważ niepozorna roślina jest silnym wabikiem na koty i często jest określana kocim feromonem szczęścia. Na dodatek działa stymulująco i jednocześnie odprężająco. Zabawki z kocimiętką na pewno przyciągną uwagę pupila, dlatego warto je wykorzystać np. jako zachętę do aktywności fizycznej bądź nagrodę podczas treningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here