Jaki krem pod oczy wybrać dla cery dojrzałej

Krem pod oczy to niezwykle ważny w codziennej pielęgnacji kosmetyk. Wiele kobiet nie wykorzystuje jednak jego potencjału i rezygnuje z jego aplikacji lub nakłada go od czasu do czasu. Tymczasem dobrze dobrany będzie opóźniał pojawianie się oznak starzenia się skóry takich jak zmarszczki, bruzdy, obrzęki, worki pod oczami, cienie. Jego wysoka skuteczność wynika z tego, że krem pod oczy tworzony jest na bazie specjalnych formuł, dedykowanych cieńszej i delikatniejszej skórze na powiekach. Zobacz, jakie składniki zawiera krem pod oczy zmniejszający widoczność kurzych łapek, cieni i obrzęków.

Skóra wokół oczu a cera dojrzała

Kontur oka jest pierwszym obszarem, który naznaczony jest objawami upływającego czasu. Wynika to z tego, że ten obszar jest najbardziej wrażliwą częścią twarzy. Jest to efektem delikatnej struktury i bycia w ciągłym ruchu skóry powiek. Z wiekiem więc pojawiają się na nim ciemne kręgi i obrzęki, pozbawiając oczy blasku. Upływający czas sprawia również, że zmniejsza się mikrokrążenie skóry, co powoduje stagnację pigmentów krwi pod okiem, które zmieniają się w obrzęki i cienie pod oczami. Do tego dochodzą jeszcze zmarszczki i bruzdy, które są efektem naturalnego procesu starzenia się. Wszystko to sprawia, że spojrzenie z wiekiem staje się bardziej zmęczone, źrenice mniejsze, a siatka skrzętnie utkanej pajęczyny zmarszczek widoczna na pierwszy rzut oka.

Skóra wokół oczu a cera dojrzała

Jak pielęgnować skórę dojrzałą pod oczami?

O ile dwudziesto-, a nawet trzydziestolatka może sobie pozwolić, aby krem pod oczy zastąpić tym zwykłym do twarzy, to takie rozwiązanie nie jest wskazane w późniejszym wieku. Po przekroczeniu 40 roku życia warto odwiedzić tagomago.pl/collections/pielegnacja-twarz-pielegnacja-okolic-oczu-i-ust i wybrać specjalny krem pod oczy. Najlepszą decyzją będzie, sięgnięcie po ten ze składnikami zwalczającymi wolne rodniki i antystarzenowymi.

Jak wybrać najlepszy przeciwstarzeniowy krem ​​pod oczy na zmarszczki, obrzęki i cienie?

Na to, jaka będzie skuteczność kremu pod oczy do cery dojrzałej, wpływają zawarte w preparacie substancje aktywne. Wśród tych najbardziej pożądanych wymienia się:

Jak pielęgnować skórę dojrzałą pod oczami

  • kwas hialuronowy: naturalnie występujący w organizmie kwas hialuronowy wciąga wodę, co pomaga nawilżyć i ujędrnić skórę; jest to bardzo ważne, ponieważ zmarszczki pod oczami są często wynikiem suchości skóry;
  • Peptydy: przenikają one przez skórę i pomagają budować kwas hialuronowy i kolagen; te białka strukturalne łączą komórki i tkanki jak klej, zmniejszając widoczność zmarszczek.
  • Retinol, czyli pochodna witaminy A; stymuluje produkcję kolagenu i wspomaga wymianę komórek, aby pomóc zmniejszyć oznaki starzenia;
  • Filtry UV- brak odpowiedniej ochrony sprawiają, że promienie UV rozkłada kolagen i postarza skórę;
  • Przeciwutleniacze: witaminy C i E, kwas ferulowy i ekstrakty z jagód pomagają zmniejszyć stres oksydacyjny spowodowany promieniami UV lub zanieczyszczeniami; przeciwutleniacze poprawiają również wygląd drobnych linii i zmarszczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here