Wszechobecny pośpiech jest głównych generatorem stresu, a nie od dziś wiadomo, że stres powoduje i pogłębia różnego rodzaju dolegliwości. Oczywiście istotne są również predyspozycje genetyczne, jednak w wielu przypadkach to właśnie tryb życia doprowadza do rozwijania się chorób układu limfatycznego oraz krwionośnego. Chirurgia naczyniowa jest dziedziną, która pomaga w leczeniu tego rodzaju schorzeń.
Chirurgia naczyniowa Warszawa
W naszym Centrum Medycznym Gamma realizujemy konsultacje, leczenie i rehabilitację z zakresu chirurgii naczyniowej. W tym celu zatrudniamy lekarzy specjalistów, którzy zajmują się naszymi pacjentami. Wraz z wykwalifikowanym zespołem medycznym i personelem zatrudnionym w CM Gamma, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu pomoc od konsultacji, aż po leczenie i rehabilitację.
Choroby z zakresu chirurgii naczyniowej dotyczą układu limfatycznego, układu żył i tętnic. Lekarz z CM Gamma zatrudniony na stanowisku chirurga naczyniowego, zajmuje się więc leczeniem farmakologicznym, lub też operacyjnym z tego właśnie zakresu. Może to być patologia polegająca na zwężeniu kanałów żylnych, czy też tętniaki, żylaki, lub zakrzepica. Co ważne, chirurgia naczyniowa zajmuje się również leczeniem powikłań związanych z cukrzycą, takich jak stopa cukrzycowa.
Rodzaje zabiegów wchodzących w skład chirurgii naczyniowej
Od momentu zgłoszenia się do nas, pacjenci nie czekają w kolejkach, ale od razu kierowani są na konsultacje do właściwego specjalisty. Tam już lekarz decyduje o dalszym postępowaniu i po ewentualnym przeprowadzeniu badań diagnostycznych proponuje leczenie. W wielu przypadkach niezbędne jest przeprowadzenie zabiegu lub operacji, z których najbardziej popularne są zabiegi na żylakach, czy też dotyczące usuwania pajączków podskórnych. Dla przykładu miażdżycowe zwężenie tętnic wymaga leczenia wewnątrznaczyniowego, czyli przezskórnego, lub w znieczuleniu ogólnym, jeśli postęp choroby jest duży, lub też ma ona bardziej skomplikowaną postać.
Chirurgia naczyniowa dzieli się na zabiegi przezskórne i klasyczne, które przeprowadza się przy znieczuleniu ogólnym. Czynności wykonywane poprzez skórę polegają na wprowadzaniu do wnętrza chorego naczynia specjalistycznego balonu, który w docelowym miejscu będzie się rozprężał – zwykle jest to miejsce przewężone. Jest to angioplastyka, której dalszą częścią jest umieszczanie wewnątrz kanału specjalnego rusztowania, które ma za zadanie zapobiegać kolejnym zwężeniom. To lekarz decyduje, czy na taki zabieg kwalifikuje się pacjent. Lekarz może zdecydować o konieczności przeprowadzenia operacji w znieczuleniu ogólnym. W takiej sytuacji naczynie jest rozcinane i naprawiane manualnie.
W każdym z powyższych przypadków nasi specjaliści mają bogate doświadczenie, dzięki czemu każdy zgłaszający się do nas pacjent może się czuć bezpiecznie.