Kołdra dla dziecka

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy komfort snu. Tu ogromną rolę odgrywa kołdra. Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się, wybierając kołdrę dla dzieci.

Rodzaj wypełnienia kołder dla dzieci

Dostępne na rynku kołdry dziecięce różnią się rodzajem wypełnienia. To, jakie wypełnienie ma kołdra, ma znaczenie zarówno zdrowotne, jak i praktyczne. Dużą popularnością cieszą się kołdry wełniane. Ich zaletą jest termoregulacja. Pozwala to na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Kiedy jest ciepło, włókna ulegają rozkurczeniu, natomiast gdy jest zimno, włókna ulegają kurczeniu. Ma to swoje zalety praktyczne. Kołdra dla dziecka z wypełnieniem wełnianym może być stosowana przez cały rok. Dodatkowo kołdry wełniane wchłaniają nadmiar wilgoci. Na rynku dostępne są również kołdry dla dzieci wypełnione pierzem oraz puchem. Kołdry wypełnione puchem cechują się lepszą termoizolacją. Inaczej jest w przypadku kołder wypełnionych pierzem. Dodatkowo kołdry puchowe są lżejsze.

Pokrycie kołdry dla dziecka

Wybierając kołdrę dla dziecka, szczególną uwagę zwrócić należy na jej pokrycie. Ma to bardzo duże znaczenie. Rodzaj pokrycia kołdry ma ogromny wpływ na jej żywotność. Na rynku dostępne są m.in. kołdry dziecięce obszyte flizeliną. Niestety takie pokrycie nie jest zbyt trwałe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może być pokrycie teflonowe. Cechuje się wysoką jakością i jest antyalergiczne. Dużą popularnością cieszą się kołdry dla dzieci z pokryciem bawełnianym. Są higieniczne i naturalne oraz zapewniają właściwą wentylację. Dzięki temu zapobiegają nadmiernej potliwości.

Rozmiar kołdry dla dziecka

Kołdra dla dziecka musi być oczywiście w odpowiednim rozmiarze. Ten musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb dziecka oraz do wielkości łóżka. W przypadku niemowląt dobrym wyborem będzie kołdra o rozmiarze 90 x 120 mm. Z kolei dla dzieci starszych dobrze będzie wybrać kołdrę o rozmiarze 100 x 135 mm. Pamiętać trzeba, że dzieci bardzo szybko rosną. Dlatego kołdrę należy regularnie zmieniać wraz ze zmianą wzrostu dziecka. Zapewni to dziecku odpowiedni komfort snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here