Czym dokładnie jest labioplastyka

Labioplastyka w najprostszym możliwym ujęciu jest bardzo dynamicznie rozwijającą się branżą ginekologii plastycznej. Kiedy warto zdecydować się na zmniejszanie warg sromowych? Jakie są zalecenia pooperacyjne?

Co warto wiedzieć?

Zabieg polega na wymodelowaniu wielkich lub małych warg sromowych. Należy mieć świadomość, że jeżeli będą one przerośnięte, to mogą przyczynić się do dyskomfortu estetycznego czy psychicznego.

Nie będzie to tym samym wpływało pozytywnie na życie intymne przedstawicielek płci pięknej. Warto wiedzieć, że przerośnięte wargi sromowe mogą także doprowadzić do podrażnień w przypadku zakładania przez kobietę obcisłych ubrań.

O czym dokładnie trzeba pamiętać przed zabiegiem?

Kobieta jeszcze przed zabiegiem musi podjąć decyzję o przeprowadzeniu podstawowego badania morfologicznego krwi obwodowej. Rekomendowane jest również unikanie przyjmowania leków, które mogłyby przyczynić się do zaburzenia krzepnięcia krwi.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, ż zdecydowanie najlepszym terminem na wykonanie omawianego zabiegu na zmniejszanie warg sromowych będzie czas po miesiączce.

Plastyka warg sromowych – zalecenia pooperacyjne

Należy mieć świadomość, że pacjentki w zdecydowanej większości przypadków po operacji są wypisywane do domu. Ponadto zalecane jest zachowanie umiarkowanego trybu życia w okresie 7 dni po wspomnianej operacji. Panie powinny unikać nie tylko dłuższych podróży samochodem, ale również długiego siedzenia.

Panie powinny muszą codziennie wykonywać bardzo dokładną higienę intymną. Warto uczynić to po każdej wizycie w toalecie. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie używanie mydła posiadającego właściwości dezynfekcyjne.

Jakie dokładnie rezultaty daje plastyka warg sromowych?

Panie bardzo często zastanawiają się, jakie efekty daje labioplastyka. Przedstawicielki płci pięknej mogą liczyć na zwiększoną wrażliwość odczuwania bodźców w trakcie współżycia seksualnego ze swoim partnerem w miejscach, które były operowane.

Kobieta może ponadto dzięki zabiegowi pozbyć się psychicznej bariery związanej z wyglądem swoich narządów płciowych. W ten sposób zarówno nabędzie odpowiedniej pewności siebie, jak i będzie odczuwała znacznie większą satysfakcję z życia seksualnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here