Do czego może doprowadzić niewydolność żylna

W obecnych czasach coraz częściej pojawiającym się problemem wśród wielu osób staje się niewydolność żylna. Może ona doprowadzić do szeregu różnego rodzaju komplikacji, dlatego warto dowiedzieć się na jej temat nieco więcej.

Czym jest niewydolność żylna?

Żylaki kończyn dolnych związane są przede wszystkim z zastojem, który następuje na skutek wstecznego przepływu krwi w żyłach, a także ich niedrożności. Tego rodzaju problemy zdrowotne bardzo często dotyczą właśnie kończyn dolnych i w tych częściach ciała są one najbardziej groźne. Obecnie wyróżnia się wiele czynników ryzyka powstania tego rodzaju schorzenia. Wśród nich wymienia się przede wszystkim dojrzały wiek, płeć żeńską, a także ilość przebytych ciąż. Dodatkowo zwraca się również uwagę na rodzaj wykonywanej pracy i czy jest ona siedząca.

Objawy niewydolności żylnej

Żylaki kończyn dolnych mogą objawiać się na bardzo wiele zróżnicowanych sposobów. Na początku tego rodzaju schorzenie dość często nie daje żadnych objawów. Na początku może się pojawić uczucie ciężkich nóg, co jest szczególnie częste wśród kobiet. Dodatkowo mogą się również pojawiać obrzęki kończyn dolnych, co bywa bardzo problematyczne i kłopotliwe w wielu przypadkach. Dlatego warto przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na występowanie tego rodzaju objawów.

Przyczyny niewydolności żył

Niewydolność żył może mieć dość zróżnicowane przyczyny. Dlatego czasami ciężko jest je w jednoznaczny sposób określić. Tego rodzaju choroba może być uwarunkowana genetycznie. Jednak jej przyczyny mogą być również nieznane. Niewydolność żył może być także skutkiem przebycia choroby zakrzepowo-zatorowej. Istotne jest odpowiednie zdiagnozowanie pacjenta, a także wdrożenie niezbędnego leczenia. Dzięki temu będzie możliwe zminimalizowanie odczuwania niekorzystnych objawów.

Leczenie niewydolności żylnej

Leczenie niewydolności żylnej jest bardzo istotne, jeśli chodzi o minimalizowanie niekorzystnych objawów tego rodzaju schorzenia. W tym przypadku możliwe jest również zastosowanie leczenia zachowawczego. Może ono polegać na wprowadzeniu do codziennego funkcjonowania umiarkowanej aktywności fizycznej oraz odpowiedniej higieny pracy. Regularna rekreacyjna aktywność fizyczna na pewno będzie bardzo dobrym wyborem w tym przypadku, dlatego warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here